Slovo předsedy Tisk Email

Vážení a milí přátelé,

 

dovoluji si Vás jménem výboru České neuropsychofarmakologické společnosti (ČNPS) pozvat k účasti na 61.česko-slovenské psychofarmakologické konferenci, která se uskuteční v Lázních Jeseník ve dnech 16.-20.ledna 2019.

Podtitulem konference je "Rozšiřující se prostor moderní psychofarmakologie". Hlavním zaměřením konference je tradičně psychofarmakologie v širším kontextu a léčba duševních poruch od experimentálních studií po klinickou praxi. Do jisté míry bude dodrženo členění sympozií podle vybraných skupin psychofarmak v jednotlivých dnech.

Skladba programu nedoznává větších změn. Zahrnuje plenární přednášky našich i zahraničních odborníků z oboru psychofarmakologie, atraktivní přednášku významného řečníka z jiného oboru, sympozia, prakticky zaměřené workshopy, vývěsková sdělení a prestižní sekci Nový výzkum, ve kterém výzkumníci prezentují vlastní data. Tradičním se pomalu stává Edukační odpoledne ČNPS konající se poslední den konference a zazní v něm opět vybrané důležité přednášky z předchozích Vzdělávacích kurzů ČNPS.

Na konferenci budou uděleny ceny ČNPS za nejlepší originální publikaci, nejlepší vývěsková sdělení a nejlepší přednášku v sekci Nový výzkum. Nově bude jedna z cen nést jméno významného psychormakologa Oldřicha Vinaře. Znovu bude Alzheimer nadačním fondem udělena cena za nejlepší práci zabývající se kognitivními funkcemi a také cena manželů Elišky a Zdeňka Strmiskových za významný přínos k výzkumu a léčbě Alzheimerovy choroby.

V 1.informaci naleznete důležité termíny pro podání přihlášek k aktivní a pasivní účasti, termín podání abstrakt a další informace o konferenci zařazené do programu celoživotního vzdělávání České lékařské komory.

 

S přátelským pozdravem

Jiří Masopust, předseda ČNPS

 
© 2020 ČNPS        

Přihlášení stávajícího člena na stránky

Formulář přihlášení je určen pouze pro členy ČNPS.
Jak na přihlášení?Nejste členem ČNPS?
Můžete se jím stát.
Vyplňte naši přihlášku.
Členská přihláška
Úvod O společnosti Slovo předsedy