Česká neuropsychofarmakologická společnost

Nacházíte se: ČNPS > Ceny ČNPS a granty


Cena ČNPS

Cena ČNPS za originální odbornou práci v oblasti psychofarmakologie publikovanou v anglickém jazyce v recenzovaném impaktovaném časopise v období 1. 10. 2023 – 31. 10. 2024. Cena bude udělena v kategorii klinická práce. 2 příspěvky, které byly přihlášené v preklinické sekci, budou přesunuty do hodnocení prací pro příští rok. Vítězná práce bude odměněna částkou 40 000 Kč. V případě sdíleného autorství musí být alespoň jeden s prvních autorů členem ČNPS a mít uhrazeny členské příspěvky. O udělení ceny rozhodne nezávislá komise složená ze zahraničních odborníků z oblasti psychofarmakologie. Své práce zasílejte do 31.října 2024 na adresu sekretariátu: ČNPS z.s., U Zvonařky 15, 120 00  Praha 2 nebo na e-mail: sekretariat@cnps.cz, případně nahrejte soubor ZDE.

Ve snaze zviditelnit oceňované originální výzkumné práce žádá výbor ČNPS autory soutěžních publikací, aby současně s podáním přihlášky do soutěže o Cenu ČNPS přislíbili, že alespoň jeden z autorů bude přítomný na Valné hromadě ČNPS v průběhu následující konference (nejbližší se bude konat v lednu 2025 na 67. česko-slovenské psychofarmakologické konferenci). V případě, že publikace bude oceněna, seznámí někdo z přítomných autorů členy ČNPS s hlavními nálezy publikovaného výzkumu.

Ceny vyhlášené na 66. česko-slovenské psychofarmakologické konferenci 12.1.2024:

 

Poster preklinika:

Antagonismus ghrelinu/GHS-R1A v testu paměti

a jeho účinky na centrální molekulární signalizaci zapojenou

do mechanismu závislosti u potkanů (Khryakova A.)

 

Poster klinika:

Kombinovaná terapie transkraniální stimulací stejnosměrným

proudem a kognitivní rehabilitací u pacientů

se schizofrenií (Stuchlíková Z.)

 

Cena Oldřicha Vinaře - nejlepší ústní sdělení v sekci Nový výzkum:

Pilíře klinické predikce antidepresivního efektu ketaminu

(Andrashko V.)

 

Cena ČNPS – klinická práce:

Kristyna Vochoskova, Sean R. McWhinney, Marketa Fialova, Marian Kolenic, Filip Spaniel, Patrik Svancer, Petra BoronYurai Okaji, Pavel TrancikTomas Hajek

Weight and metabolic changes in early psychosis:
association with daily quantification of medication exposure 
during the first hospitalization